TA STRONA UŻYWA COOKIE

Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
X Nie pokazuj więcej
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Kalisz - News
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - Kalisz
Witamy na stronie
Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

Informacja

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu informuje, iż obsługę bankową MZBM prowadzi mBank S.A. oddzial w Kaliszu.Wpłat na rzecz MZBM należy dokonywać na rachunek o numerze:       37 1140 1993 0000 5506 0700 1001

Aktualności
LOKALE UŻYTKOWE - ULGI CZYNSZOWE

Przedstawiamy Państwu Zarządzenia Prezydenta Miasta Kalisza w sprawie wprowadzenia okresowych ulg w czynszu za wynajem lokali użytkowych:

- Zarządzenie Nr 652/2011 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie wprowadzenia okresowych ulg w czynszu za wynajem lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisza będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu [kliknij]

- Zarządzenie Nr 632/2012 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 19 grudnia 2012r. zmieniające zarządzenie w sprawie wprowadzenia okresowych ulg w czynszu za wynajem lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisza będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu [kliknij]

- Zarządzenie Nr 543/2013 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 15 listopada 2013r. zmieniające zarządzenie w sprawie wprowadzenia okresowych ulg w czynszu za wynajem lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisza będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu [kliknij]

Zarządzenie Nr 617/2014 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 2 grudnia 2014r. zmieniające zarządzenie w sprawie wprowadzenia okresowych ulg w czynszu za wynajem lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisza będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu. [kliknij]

UWAGA NAJEMCY LOKALI UŻYTKOWYCH - WAŻNA INFORMACJA [KLIKNIJ]

U W A G A NAJEMCY LOKALI UŻYTKOWYCH

W związku ze zmianą zasad odbierania odpadów komunalnych od 01.07.2013r. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych informuje, iż najemcy lokali użytkowych zobowiązani są do zawarcia indywidualnej umowy z podmiotem odbierającym komunalne.

Od dnia 01 lipca 2013r. MZBM nie będzie odbierał odpadów dot. lokali użytkowych i w związku z tym nie będzie obciążał z tego tytułu.

OGŁOSZENIE MZBM

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu Najemców lokali mieszkalnych, umożliwia spłatę zaległego czynszu nie tylko poprzez wykonanie prac remontowych, ale także poprzez:

 

  • SPRZĄTANIE KLATEK SCHODOWYCH, CHODNIKÓW I TERENÓW PRZYLEGŁYCH DO BUDYNKÓW

 

 Wykonywana praca będzie wyceniona w kwocie 8,00zł za 1 godzinę, co przy 8-godzinnym sprzątaniu swoim sprzętem i swoimi środkami przez 5 dni roboczych w tygodniu może wynosić miesięcznie ok. 1.400zł i o taką kwotę zostanie pomniejszone zobowiązanie wobec MZBM. Praca przy sprzątaniu zewnętrznym w dni wolne od pracy będzie wyceniana jeszcze korzystniej.

W dalszym ciągu zaległy czynsz najemcy mogą odpracować wykonując także prace remontowe w budynkach i ich otoczeniu, a w szczególności:

 

  • MALOWANIE KLATEK SCHODOWYCH

 

Remonty te można wykonać osobiście lub z pomocą innych osób. Należy wykonać je z materiałów i przy pomocy sprzętu Najemcy. Pomalowanie jednej klatki schodowej może mieć wartość nawet powyżej 5.000 zł i o taką kwotę zostanie pomniejszone zobowiązanie wobec MZBM.

Wymienione wyżej prace można wykonywać zarówno w budynku zamieszkałym przez Najemcę, jak i w innym wskazanym przez MZBM. Odpracowywanie zaległości czynszowych nie spowoduje u najemców-dłużników przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Ponadto wartość odpracowywanych zaległości czynszowych nie będzie liczona do dochodów najemcy branych pod uwagę przy ustalaniu świadczeń rodzinnych bądź dodatków mieszkaniowych.

Najemco, jeśli masz przejściowe trudności z zapłatą czynszu, a chcesz uniknąć eksmisji z zajmowanego mieszkania, zgłoś się jak najprędzej do Administracji w Biurze Obsługi Interesantów, mieszczącego się na parterze budynku przy ul. Dobrzeckiej 18 w Kaliszu, aby wypełnić i złożyć odpowiedni druk wniosku i przystąpić do spłaty zadłużenia w tej dogodnej formie. 

Pobierz wniosek zgłoszenia gotowości sprzątania

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu
ul. Dobrzecka 18

Druki interaktywne
W celu ułatwienia wypełniania formularzy udostępniliśmy dla Państwa wygody także wersję elektroniczną.
Druki wniosków
Godziny pracy MZBM

Biuro Obsługi Interesantów
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
W pozostałe dni pozostajemy do Państwa dyspozycji w godzinach:
Wtorek - Piątek:
7:00 - 15:00


Wszystkie soboty są dniami wolnymi od pracy

Kasa czynna

Poniedziałek
8.00 – 16.00
Wtorek - piątek
7.00 – 15.00
Przerwa śniadaniowa
11.00-11.20